Svatební makové koláčky

Kategorie: Moučníky

Autor:

Svatební makové koláčky

Suroviny

Porce: 16 + –

Doba přípravy: 120 min

Obtížnost: Středně obtížné

Způsob přípravy: Pečení

Země: Česká republika

Počet porcí: 16

1 2 3 4 5 (hodnocení jako ve škole)

Hodnocení: (hlasovalo x)

Postup:

Nejdřív je třeba si připravit omládek neboli kvásek pro sladká těsta. Do hrnku dáme polévkovou lžíci mouky, 1 lžičku cukru, 1 dl vlažného mléka a rozdrobené droždí. Hrnek přikryjeme utěrkou a necháme směs vzejít .
V míse smícháme mouku, moučkový a vanilkový cukr, žloutek, olej a špetku soli. Nakonec přidáme vzešlý kvásek a vše zalijeme zbylým mlékem.
Směs zpracujeme v hladké těsto, které se nelepí ani na stěny mísy, ani na vařečku. Pak ho zakryjeme utěrkou a necháme na teplém místě kynout .
Mezitím si připravíme náplně. Na makovou dáme umletý mák krátce povařit s mlékem a cukrem. Do horkého rozlámeme čokoládu a necháme ji rozpustit. Až směs trošku zchladne, přidáme džem, dochutíme skořicí a dobře promícháme.
Jakmile těsto vykyne, rozdělíme si ho na několik menších částí, z nichž vytvoříme rovnoměrné válce. Z válců pak odkrajujeme stejně velké kousky a tvarujeme je do kuliček.
Kuličky urovnáme na plech pokrytý pečicím papírem a necháme je tam cca ½ hodiny dokynout. Pak v nich uděláme důlky a pomašlujeme je rozšlehaným vejcem.
Nakonec do důlků vkládáme náplně a ještě podle chuti dozdobíme (drobenkou, sekanými ořechy, kouskem mandle, rozinkou apod.).
Pečeme ve vyhřáté troubě při 220 °C dozlatova.

Poznámka:

recept na 30 koláčků
Vložte nový příspěvek



Napsáno znaků





* pole s tučným zvýrazněním jsou povinná

Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost.

Podobné recepty


Nejnavštěvovanější recepty


Nejnovější recepty


Nejnovější komentáře

  • » web o gastronomii a kuchařkách  31.10.2017 16:50
    Pavla Szkolová
    Web skvělý. V rámci příspěvku bych si dovolila přidat ještě alespoň seznam... více
  • » Poraďte mi  21.09.2015 19:25
    Ibolya Meszarosova
    Dobrý deň, práve som vložila k môjmu receptu Morčacie prsia plnené fetou a... více
  • » Poraďte mi  16.09.2015 09:03
    Ibolya Meszarosova
    Dobrý deň. dnes som pridala nový recept, znovu mi nezobrazuje fotografiu,... více
  • » Mazání a úprava receptů  16.09.2015 09:02
    Ibolya Meszarosova
    Dobrý deň, môžete mi poradiť, ako môžem pridaný už recept editovať, teda... více
  • » Poraďte mi  15.09.2015 15:38
    Ibolya Meszarosova
    dobrý deň, dnes som sa zaregistrovala, prihlásila vami odoslaným heslom, nedarí... více

Přihlášení


zůstat přihlášen

Přidej na Seznam

Top kulinářské blogy

 

Google+


Přidat web k oblíbeným
Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies.
TOPlist